Security doesn't exist, no system is safe

You are not logged in.

#1 2012-01-06 10:39:23

Oliwia
Member
Registered: 2012-01-04
Posts: 1

Jak stworzyć własną stronę internetową?

Jak stworzyć własną stronę internetową?

Offline

#2 2012-01-06 10:52:01

modInfo
Administrator
From: Neustadt
Registered: 2012-01-04
Posts: 476
Website

Re: Jak stworzyć własną stronę internetową?

Najpierw trzeba pomyśleć o czym chcesz napisać stronę, najlepiej napisz na kartce jak ma wyglądać Twoja strona, to pomoże Ci bardzo dużo.
Potem zabierz się za pisanie strony, w sieci znajdziesz bardzo dużo poradników, polecam stronę: http://www.kurshtml.edu.pl/
Gdy Twoja strona będzie gotowa do udostępnienia w sieci, należy poszukać jakiegoś hostingu (serwer na którym będzie trzymana twoja strona), może to być jakiś darmowy hosting lub płatny.
Gdy już zapewniony hosting strony to opcjonalnie możesz kupić domenę dla strony, rejestracja domeny na rok kosztuje przeciętnie do 20zł.
Wracając do twojej strony i hostingu, to aby Twoja strona była widoczna w sieci należy przesłać stronę na serwer, do tego posłuży Ci FTP, dane do dostępu FTP dostajesz przy rejestracji hostingu. Pamiętaj aby te dane zapisać! Bez nich nie można przesłać strony na hosting.
Aby przysłać stronę na hosting przez FTP potrzebny będzie program który prześle Ci pliki na hosting przez FTP, polecam darmowy i bardzo dobry program FileZilla ( http://filezilla-project.org/ ).
Po przesłaniu twoja strona jest widoczna w sieci!

Powodzenia!


sysadmin

LinuxFirefox 34.0

Offline

Board footer

Powered by FluxBB